Druga pobjeda sezone

TREĆA HNL Varteks dominantnom igrom i s uvjerljivih 4:0 pobijedio NK Papuk na Slobodi

NK Varteks

U sljedećem kolu Varteks ide u goste Virovitici, a trenutno se nalaze na trećem mjestu prvenstvene ljestvice sa sedam bodova iz četiri kola.

Varteks je u četvrtom kolu 3. HNL Sjever s uvjerljivih 4:0 pobijedio NK Papuk iz Orahovice, piše NK Varteks.

Prvo poluvrijeme proteklo je u dominaciji Varteksa, dok je Papuk većinom imao poluprilike i tražio svoju šansu na kontre. Varteks u prvih petnaestak minuta nije mogao probiti jak blok na sredini terena protivnika.

Ipak, Bumbari su imali više loptu u nogama i pokušali razvijati igru. Skoliber je u 11. minuti dobro ubacio, no Masten slabo pucao metar od gola. U 16. gosti su jako blizu pogotku nakon kornera.

U 23. minuti Bumbari dolaze do prvog pogotka. Ubačaj kapetana Radića za pogodak Šoštarića koji sjajno gađa u gornji desni kut Papuka.

Par minuta nakon, u 29. Kosir majstorski reagira na jedan ubačaj s lijeve strane i glavom zakucava iza nemoćnog protivničkog golmana. Do kraja poluvremena, kod Varteksa je izašao Vuković zbog ozlijede, a umjesto njega ušao je Kuhar.

Drugo poluvrijeme počelo je drugom izmjenom u redovima Varteksa. Masten ostaje u svlačionici, a umjesto njega ušao je Žganec. Odmah nakon početka drugog, za 3:0 Varteksa u 49. minuti, zabija Kuhar koji je ušao krajem prvog poluvremena.

Varteks zatim staje na loptu, kontrolira igru i do 76. i 81. minute kada Domjan brani dobre pokušaje gostiju. Ipak, još jedna zanimljiva situacija do kraja – penal za Varteks u 86. minuti. Šoštarić uzima loptu, ali protivnički golman brani, lopta se odbija do Skolibera koji sigurno zabija s nekoliko metara.

Skoliber u zadnjoj minuti sjajno prolazi u šesnaestercu, ali lopta odlazi par centimetara pored gola, pišu klupske stranice.