Vijesti / Sport

REMI U ZAPREŠIĆU

PRVI BOD Nogometaši Varaždina s igračem manje remizirali s Toplakovim Interom i uzeli prvi prvoligaški bod!

Nel Pavletic/PIXSELL

Varaždinski nogometaši su na gostovanju u Zaprešiću uspjeli doći do prvog prvoligaškog boda. Za remi sa Zaprešićanima (2:2) zabili su Težak i Glavica, a bod je još veći jer su od 56. minute igrali bez Sambolca koji je dobio crveni karton.

Izabranici Borimira Perkovića mogu se sa smješkom vratiti u Varaždin. Iako su očekivali tri boda, i ovaj bod će biti 'kao kuća'. Remizirali su 2:2 (2:1) sa Toplakovim Interom i golovima Težaka i Glavice stigli do prvih bodova u elitnom rangu hrvatskoga nogometa.

Varaždin je dobro otvorio susret i u rastrčanom izdanju prvi zaprijetio. Glavica je dva puta ubacivao s lijeve strane, ali njegovi ubačaji nisu našli glavu Leona Benka. No, nakon nekoliko minuta uspio je zaprijetiti i Leon Benko koji je dobio povratnu na dvadesetak metara, ali njegov udarac nije bio dovoljno jak da prođe kraj Freliha.

A onda su Toplakovi izabranici iskoristili trenutak nepažnje u redovima gostiju. Lijevom je stranom projurio Čeliković, nije ga uspio zatvoriti Senić, a ovaj je poslao odličnu loptu na drugu stativu. U šesnaestercu nisu uspjeli reagirati ni Stolnik ni Nevistić, već Bosec koji je na drugoj strani poslao loptu u gol.

No, nije to šokiralo izabranike Borimira Perkovića koji su nastavili napadati. Glavica je dobio jednu loptu na lijevoj strani i pucao snažno po sredini gola, Frelih je to odbio, ali nije najbolje reagirao Čeliković koji je 'poslužio' Težaka. Igrač Varaždina pucao je nisko i zatresao mrežu u svom prvoligaškom debiju.

Malu školu 1. HNL imali su Varaždinci u 28. minuti. Mlinar se uspio izboriti za loptu na sredini terena, a Perkovićevi puleni nisu se dobro posložili i Serderov je zabio s lijeve strane u '3 na 5' situaciji. Lijepo se namjestio Rus i pogodio daljnji kut Nevistićevog gola u 28. minuti.

Deset minuta kasnije Štefulj je odigrao odličnu prizemnu loptu u prostor Benku na lijevoj strani, današnji kapetan Varaždina požrtvovno je uklizao i pucao, ali njegov udarac još je bolje obranio Frelih. Inter je prepustio posjed lopte Varaždinu, ali gosti do poluvremena nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti Frelihu.

Na početku drugog poluvremena žuti je karton zbog neopreznosti dobio Sambolec, a to će se pokazati pogubnim jer je samo četiri minute kasnije nagazio Postonjskog i dobio drugi žuti, odnosno isključujući crveni karton. Izgledalo je kako je u tom trenutku sve gotovo, no pokazalo se drugačije.

Ivan Posavec je odlično prošao po sredini, uposlio Glavicu koji si je lijepo stvorio prostora u šesnaestercu i 'izbacio' se na lijevu nogu te zatim poentirao pokraj nemoćnog Freliha. Samir Toplak bio je izrazito ljut i samo je sjeo na klupu, dok je u njemu 'kipjelo'.

S igračem manje Varaždin kao da se preporodio. Počeli su sve bolje izgledati izabranici Borimira Perkovića, a Matija Kolarić sanjat će priliku iz 78. minute. Sve je napravio Dejan Glavica, odlično je podvalio loptu za Kolarića koji je izbio sam ispred domaćeg golmana, ali pucao direktno u njega. Već je digao ruke i uranjeno slavio Leon Benko, ali na kraju nije imao za što slaviti.

Do kraja utakmice pokušavali su domaći doći do pobjede, ali nisu uspjeli ugroziti gol Ivana Nevistića i varaždinski je prvoligaš tako stigao do prvih bodova.

Inter - Varaždin 2:2 (2:1)
14' Bosec (1:0), 22' Težak (1:1), 28' Serderov (2:1), Glavica (2:2)
Suci: Vučković (Zagreb), Modrić (Zagreb), Kezele (Rijeka)
Žuti kartoni: Inter - Mazalović (36'), Tsonev (57')
             Varaždin - Senić (27'), Posavec (30'), Sambolec (46', 50'), Štefulj (80')
Crveni kartoni: Sambolec (50')