Uspješan početak kvalifikacija

KVALIFIKACIJE ZA EP Azerbajdžan namučio Vatrene, Kramarić odveo Hrvatsku prema pobjedi

Marko Prpic/Pixsell

Strijelci za Dalićeve izabranike bili su Barišić (44.) i Kramarić (79.) , a za goste zabio je Šejdaev (19.).

Vatreni su uspješno krenuli u kvalifikacijama za EP. U 1. kolu skupine E hrvatska nogometna reprezentacija u Maksimiru je pobijedila Azerbajdžan s 2:1.

Na tribinama maksimirskog stadiona bilo je 23 tisuće navijača,a vatrene je bodrila i hrvatska predsjednica Kolinda Grabar-Kitarović. Vatreni su dominirali prvim poluvremenom, ali su gosti izveli dvije kontre iz kojih su jednom uspjeli zabiti.

Zadnjih deset minuta Dalićevi izabranici su stiskali obruč oko vrata gostiju i bili su nagrađeni. Nakon udarca iz kuta u 44. minuti Barišić je zabio za izjednačenje.

U nastavku su vatreni nastavili dominaciju, ali lopta nikako nije htjela u mrežu. Tek u 79. minuti obrana Azerbajdžana je popustila. Kramarić je dobio loptu s lijeve strane i sjajno pogodio suprotni kut vrata Azerbajdžana za 2:1.

Hrvatska sljedeću utakmicu u kvalifikacijama igra u nedjelju u Budimpešti protiv Mađarske (18 sati).