Nakon poraza u Nedelišću, Varteksovci nastavili uvljerljivo 'petardom' protiv Sloge iz Čakovca

NK Varteks

Varteks je ovom pobjedom zadržao vrh tablice. U sljedećem kolu Bumbari gostuju kod Dinama iz Domašinca.

Nakon neugodnog poraza u prvom proljetnom kolu u Nedelišću, nogometaši Varteksa ove su subote ugostili Slogu iz Čakovca u sklopu 17. kola MŽNL Čakovec-Varaždin. Kao i u jesenskom ogledu, bolji su bili Varaždinci, i to identičnim rezultatom, 5-0.

Od prve minute Varteks je krenuo po pobjedu, pa je već u trećoj minuti blizu pogotka Karić, ali njegova lopta odlazi tik uz vratnicu vratara Sloge, piše Nogometplus.

Dvije minute kasnije Varteks vodi 1-0. Poslao je kroz sredinu idealnu loptu Vuković do Šenkiša, koji bježi svojim čuvarima te smireno šalje loptu iza Foruya.

Nastavili su Bumbari i dalje pritiskati, no do pogotka se čekalo do 30. minute. Ispremješao je obranu gostiju Karić, poslao loptu na drugu stativu, gdje zaboravljeni Benković glavom loptu šalje iza Foruya.

Pet minuta kasnije već je 3-0. Ispala je ovaj puta lijeva strana Slogine obrane, Benković je sve pripremio Šoštariću, koji rutinirano povisuje na 3-0.

Mogli su gosti na odmor otići s većim zaostatkom da nisu na vratima imali danas raspoloženog Japanca Foruya.

Pet minuta prije kraja prvog dijela obrani Sloge bježi Kuhar kojeg neoprezno ruši Obadić, sudac Bubek bez previše razmišljanja pokazuje na 11 metara s kojih nije bio precizan Šoštarić, odnosno Foruyo odlično brani.

Stanje na terenu nije se promijenilo ni u nastavku utakmice. Smanjili su tempo Bumbari no gosti danas nisu ugrozili gol Varteksa. Foruyo nastavlja svoju odličnu partiju pa bravurozno brani prilike Šenkiša, Karića i Šoštarića, no do kraja susreta odlazi još dva puta u loptu u mrežu.

U 70. minuti svoj drugi pogodak postiže Šoštarić, a u 86. konačnih 5-0 postavlja Luka Modrić.

Varteks je ovom pobjedom zadržao vrh tablice. U sljedećem kolu Bumbari gostuju kod Dinama iz Domašinca, piše Nogometplus.