BORBA ZA OSTANAK

DABROVI Varaždinski rukometaši izgubili od Dubrave, kreću u Ligu za ostanak

S. Sović / Foto agencija Sjever

GRK Varaždin je u domaćem Graberju u 18. kolu rukometne Premijerlige izgubio od vodeće Dubrave rezultatom 29:36 (16:17). Prvi ligaški dio završili su na 8. mjestu te im slijedi borba u Ligi za ostanak.

Mladi Dabrovi izgubili su od vodeće momčadi prvenstva Dubrave 29:36 te će natjecanje nastaviti u Ligi za ostanak. Dobro su u prvom dijelu izgledali varaždinski rukometaši, ali iskusna momčad iz Zagreba slomila je njihov otpor u nastavku.

GRK-ovci su u prvom poluvremenu solidno parirali Dubravi. Iako su gosti brzo otišli na +3 (2:5), varaždinski su se rukometaši na isti način vratili i još poboljšali stanje stvari. U 12. je minuti za +2 Dabrova zabio Luka Trojko (8:6).

Do 20. minute igralo se gol za gol, a nakon toga je Dubrava zabila dva gola u 20. minuti i ponovno izjednačila rezultat (12:12). Minutu prije kraja rezultat je i dalje bio izjednačen, 16:16, ali zadnji gol u prvom poluvremenu zabio je Račić za goste te je Dubrava na poluvremenu imala gol prednosti (16:17).

U drugom dijelu su gosti 'dodali malo gasa' i okrenuli vodu na svoj mlin. U 35. minuti je Račić odveo Dubravu na +3 (18:21). U 45. minuti isti igrač zabija i za +5 (23:28). Približili su se Dabrovi opet na -3 (25:28), ali su do kraja utakmice inicijativu opet preuzeli gosti i na kraju zasluženo slavili rezultatom 29:36.

Najbolji su u redovima domaćih rukometaša bili kapetan Jurica Vidaček i Luka Trojko, svaki s po osam golova, dok je goste u pobjedi predvodio Sirotić s 11 zabijenih golova.

GRK Varaždin – Dubrava 29:36 (16:17)

GRK Varaždin 1930: Baranašić 2 obrane, Meštrić 10 obrana, Črnila - Novak, Vojnović 2, Divjak 1, Hrman 6, Vidaček 8, Puček, Budinski 1, Artić, Tači, Matić, Vujović 1, Trojko 8, Kaštelan 2.

RK Dubrava: Šutalo 5 obrana, Marković 8 obrana - Sirotić 11, Ivanković 8, Volar 2, Žunac, Radoš 1, Krišto, Hančić, Šeremet, Topić 3, Godec 2, Turčić 4, Medić, Družinec, Račić 5.