MEDALJE

USPJEH Zlatna i brončana odličja za atletičare Slobode u Istanbulu

AK Sloboda

Svii varaždinski atletičari na čelu s trenerom Ivanom Domislovićem u Varaždin su se vratili s medaljama.

U Istanbulu je proteklog vikenda održano Dvoransko prvenstvo Balkana za seniore i seniorke na kojem su nastupili i atletičari AK Sloboda.

U pojedinačnim utrkama na 400 m nastupila je Lucija Pokos i osvojila odlično 3. mjesto i brončanu medalju. Utrku je istrčala za 54,59 sek.

Kristina Dudek plasirala se na 6. mjesto sa vremenom 55,37 sek.

U utrci seniora na 400 m nastupio je mlađi senior David Šalamon i osvojio odlično 4. mjesto sa vremenom 48,02 sek.

U muškoj štafeti 4×400 nastupio je i Gabrijel Stojanović koji je osvojio naslov prvaka Balkana s novim dvoranskim rekordom Hrvatske 2:13,99, a trčao je u sastavu Mateo Parlov, David Šalamon i Mateo Ružić.

Odlična je bila i ženska štafeta 4×400 m s novim dvoranski rekordom Hrvatske 3:43,45, a trčale su Lucija Pokos, Ida Šimunčić, Veronika Drljačić i Kristina Dudek.  Tako su se svi varaždinski atletičari na čelu s trenerom Ivanom Domislovićem u Varaždin vratili s medaljama.