Vijesti / Sport

NEOČEKIVANI PORAZ

HLADAN TUŠ Neočekivani poraz naših rukometaša, Brazil bolji protiv loše Hrvatske

Goran Stanzl/PIXSELL

Brazilska reprezentacija bila je bolja 29:26

Hrvatski rukometaši uspješno su prošli prvu rundu natjecanja po skupinama i u drugi krug prenijeli su maksimalna četiri boda. Prva prepreka Červarovim izabranicima na putu do polufinala bila je reprezentacija Brazila.

Iako se očekivala rutinska pobjeda naših rukometaša, već na samom početku utakmice bilo je vidljivo da će to biti teško. Brazilci su krenuli furiozno, a brojne pogreške naših igrača pomogle su im da dođu i do vodstva od 6 golova razlike.

Česta igra bez vratara Brazilcima je omogućila da zabijaju lake pogotke. Na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 17:13 za Brazil, no igra Hrvatske ni u nastavku nije bila puno bolja.

U nervoznoj utakmici, Hrvatska je krenula nešto bolje u posljednjih 15-ak minuta i činilo se da ćemo gledati veliku dramu. Četiri minute prije kraja susreta imali smo priliku doći na minus 1, no Brazilci ponovo zabijaju na prazna vrata i odlaze na tri razlike.

Na kraju je Brazil pobijedio 29:26. Već sutra čeka nas susret protiv domaćina Nijemaca, a u srijedu protiv Francuske.