Vijesti / Sport

ATLETIKA

AK SLOBODA David Šalamon osvojio peto mjesto na prvenstvu u francuskom gradu Miramasu

AK Sloboda

Ovaj veliki uspjeh za varaždinsku atletiku Šalamon je ostvario na svoj 21. rođendan...

U francuskom gradu Miramasu, nedaleko Marseillea održano je dvoransko atletsko prvenstvo Meditrana za mlađe seniore (U23) na kojem je nastupio najbolji varaždinski atletičar David Šalamon.

U utrci na 400 m najprije je trčao kvalifikacije i u odličnom finišu izborio finale među 6 najboljih 400 metraša na Mediteranu s vremenom 48,57 s. Trčao je i finale i plasirao se na 5. mjesto s vremenom 48,85 s.

Do brončane medalje nedostajale su mu 3 sekunde, a do zlatne samo 5 desetinki sekunde. Ispred Šalamona plasirali su se atletičari Portugala, Francuske i Albanije.

Ovaj veliki uspjeh za varaždinsku atletiku Šalamon je ostvario na svoj 21. rođendan, a igrom slučaja dodjeljen mu je startni broj 19.

Nastupilo je još 9 hrvatskih atletičara koji su osvojili 2 medalje u drugim disciplinama.