BRILJIRALI!

Plivači Baroka na natjecanju u Rijeci osvojili 7 medalja za kraj uspješne sezone

PK Barok

Najveći uspjeh ostvario je Luka Cvetko s 4 osvojene medalje...

U Rijeci je od 21. 23. prosinca održano Prvenstvo Hrvatske za dobne skupine u 25 m bazenima.

Posljednje natjecanje u ovoj kalendarskoj godini okupilo je 406 plivača i plivačica iz 36 klubova, a među njima je bilo i 10 natjecatelja PK Barok koji su ostvarili zadane norme:Luka Cvetko, Lovro Pintarić, Martina Štefinec, Elena Škrapec, Lea Ćelić, Petra Gašparac, Noa Stolnik, Patricija Lončarić, Nika Dobovičnik i Anamarija Zavrtnik.

Najveći uspjeh ostvario je Luka Cvetko s 4 osvojene medalje. Luka je ponovno potvrdio da je najbolji hrvatski junior na 50 m slobodno te je postao državni prvak u ovoj disciplini, a u istoj disciplini osvojio je i 3. mjesto u mlađe seniorskoj kategoriji.

Uz taj veliki uspjeh, Luka je bio i 2. na 100 m leđno i 3. na 100 m slobodno u juniorskoj konkurenciji.

Luka je u svim disciplinama isplivao osobne rekorde i ušao u A finala.

Najbolja plivačica PK Barok, Martina Štefinec, i na ovom natjecanju nije razočarala te je pokazala da je već godinama u vrhu ženskog prsnog plivanja.

Osvojila je 3. mjesto na 200 m prsno, i to u juniorskoj, mlađe seniorskoj i seniorskoj kategoriji, dok je na 50 i 100 prsno bila 4. Kod juniorki, Lea Ćelić, dugoprugašica, nastupila je u 4 discipline.

Na 200 i 400 m slobodno, uz osobne rekorde, zauzela je 25. mjesta; na 400 m mješovito je bila 19, a na 200 m mješovito 17. Elena Škrapec, unatoč bolesti, nastupila je također u 4 discipline. Na 400 m slobodno je bila 31; na 100 m slobodno i 100 m leđno 35., te na 200 m leđno 32.

U kategoriji mlađih juniora, Lovro Pintarić je na 50 i 100 m leptir zauzeo 29. mjesto, dok je na 200 m leptir bio odličan,15.

Petra Gašparac je nastupila u 5 disciplina. Najbolji plasman je imala na 200 m mješovito gdje je zauzela 20. mjesto, dok je na 100 mješovito bila 24, a na 100 leđno 29.

Noa Stolnik se natjecala u 3 discipline. Na 50  i 100 m prsno je zauzela 21. mjesta, a na 200 m prsno - 17.

Patricija Lončarić je bila 20. na 50 i 24. na 100 m prsno.