HIRŠ I ŠTEFIČAR NAJBOLJI

RUKOMET Vidovec uvjerljivom pobjedom protiv bivšeg premijerligaša završio polusezonu

Foto agencija Sjever (Siniša Sović)

Bivši 'premijerligaš' Metalac nije imao previše šanse, a presudio je furiozan start u drugo poluvrijeme rukometaša Vidovca.

Rukometaši Vidovca pobjedom su okončali jesenski dio polusezone u 1. HRL Sjever. Radilo se o ranije odgođenoj utakmici 6. kola, a u goste Vidovcu je stigao snažni Metalac, lani premijerligaš.

Od početka je domaćin bio bolja ekipa, a nakon početnog ispitivanja snaga, poveli su 8:5, potom i 12:7, da bi poluvrijeme okončali s četiri gola prednosti. U nastavku gosti postižu prvi pogodak, no potom velika serija 6:0, i Vidovec odlazi na nedostižnih devet golova prednosti.

Konačan rezultat glasio je 30:20, a u redovima gostiju najefikasiji su bili Jurman i Finek, obojica sa šest golova.

U redovima Vidovca izuzetno su razigrani bili Hirš i Štefičar, sa sedam golova, ali uz njih, i odlična igra cijele ekipe, kojoj je ovo peta prvenstvena pobjeda, od velike važnosti za drugi dio sezone.

Vidovec – Metalac 30:20 (13:9)

Vidovec – Dobovičnik 1, Zrinski, Minđek 1, Šagij 3, Farc 2(1), Melnjak 2, Štefičar 7, Pajić 1, Varšić, Kolarić, Horenec 3, Vincek, Težak 3(1), Hirš 7, Ozmec, Hajsok. Trener: Srećko Horenec.

Metalac – Poljak, Cikatić, Magdić, Antolković 1, Finek 6(2), Katinić 1, Pranjić 1, Jurman 6, Henigman, Svalina, Sertić, Marunčić 3, Gunjača 2, Baričević. Trener: Robert Papić.