Vijesti / Sport

PLIVAČKI MITING

Na domaćem terenu plivači varaždinskog Baroka osvojili čak 35 medalja, od toga 9 zlatnih!

PK Barok

Nastupilo je 318 natjecatelja iz Hrvatske, Srbije, Slovenije i Bosne i Hercegovine, a 31 bio je iz PK Baroka.

U organizaciji Plivačkog kluba 'Barok' u subotu je održan 8. međunarodni plivački miting 'Sv. Nikola'.

Nastupilo je 318 natjecatelja iz Hrvatske, Srbije, Slovenije i Bosne i Hercegovine, a 31 iz PK Baroka.

Plivači Baroka osvojili su 35 medalja, od toga 9 zlatnih, 10 srebrnih i 16 brončanih, a isplivali su i brojne A i B norme za Kadetsko Prvenstvo Hrvatske.

Klub je, uz medalje, osigurao i vrijedne nagrade, kao i 4 trofeja za najvrjedniji rezultat u kategoriji kadeta i mlađih kadeta (u muškoj i ženskoj konkurenciji). Kod kadeta najbolji su bili Tara Svedrović i Patrik Erceg, a u konkurenciji mlađih kadeta Marta Žuvić i Leon Novak.

Također, posebnom novčanom nagradom nagrađeni su Patrik Erceg i Tara Svedrović za zbroj dva rezultata, te njihovi treneri.

U A kategoriji najbolja je bila Anamarija Zavrtnik s 2 zlata na 200 metara mješovito i 200 metara leptir i srebrom na 100 metara slobodno. Nika Dobovičnik je bila druga na 100 metara leđno i treća na 400 metara slobodno, a Luka Štumberger je osvojio 3 brončane medalje - na 100 i 400 slobodno, te 200 metara mješovito. Luka Kokotec je bio dva puta treći – na 200 metara leđno i 800 metara slobodno, dok je Niko Balenta osvojio srebro na 800 metara slobodno i broncu na 200 metara leptir. Moramo naglasiti da je tih 5 plivača ušlo i u sustav bodovanja mini GP natjecanja.

U istoj kategoriji, Petra Švetak osvojila je broncu na 200 m prsno.

U B kategoriji medalje su osvojili: Filip Kukec, koji je bio drugi na 400 metara mješovito i treći na 100 metara prsno i 800 metara slobodno te Maša Manojlović s broncom na 200 metara prsno. Maša je u toj disciplini isplivala svoju prvu A normu za Kadetsko Prvenstvo Hrvatske.

U C kategoriji do medalja su doplivali: Mihael Kolare: s 1. mjestima na 100 metara slobodno i 200 metara mješovito te 2. mjestima na 400 metara slobodno i 100 metara leptir. Sara Marković je osvojila 3 zlata: na 200 metara leptir, 100 metara prsno i 200 metara mješovito te srebro na 100 metara slobodno, a Ivona Jurković 2 zlata na 100 i 200 metara leđno te broncu na 400 metara slobodno.

U najmlađoj, D kategoriji, najbolji su bili Teodora Liber Kos sa srebrom na 400 metara slobodno i 3 bronce, na 100 metara slobodno, 200 metara mješovito i 200 metara leđno. Patricija Švetak sa srebrima na 100 metara slobodno i 100 metara leptir te Vedran Šavor s broncom na 100 metara leđno.

Nastupili su još: Leona Juriša, Hana Ivanković, Anja Mirilović, Greta Šimunec, Ana Pitner, Rina Rogina, Andro Šantek, Davorin Suhanek, Lovro Črnila, Fran Čurdija, Ivan Turkalj, Lovro Juretić, David Hrastovec, David Vizjak, Adam Kazić, Vito Šalamon i Karlo Lenčić.