ATLETIKA

VRHUNSKI REZULTAT Marko Kušter iz AK Sloboda na prvenstvu Hrvatske atletske lige sjever osvojio zlato i srušio rekord

AK Sloboda

Slobodu je predstavljalo čak 42 atletičara koji su osvojili 12 zlatnih medalja, 8 srebrnih i 9 brončanih...

U nedjelju, 13. listopada, na stadionu Sloboda u Varaždinu održano je pojedinačno prvenstvo Hrvatske atletske sjeverne lige sjever.

Kod dječaka se istaknuo Marko Kušter koji je ove godine već treći puta rušio hrvatske rekorde i to na 400 metara i 200 metara s preponama.

U nedjelju je 200 metara s preponama otrčao za 27,91 sekundi čime je rušio svoj rekord i time zaslužio zlatnu medalju na ovom natjecanju.

Marko je na 60 metara također pobijedio sa rezultatom 7,89, dok je u istoj disciplini Mateo Stanečić zauzeo 3. mjesto.

Još se istaknuo Valentino Bečeheli koji je pobijedio na 200 metara s 23,16. Kod djevojčica briljirale su sestre Košćak.

Jana je osvojila 2. mjesto na 200 metara s preponama s 29,93 i 1. mjesto u skoku u dalj s 5,14, a Klara je pobijedila u utrci na 200 metara s odličnim rezultatom 26,51.