MEDITERANSKE IGRE

Enes Garibović osvojio srebro u Tarragoni: 'Bili smo blizu zlata, no zadovoljni smo i srebrom'

Varazdinski.hr

Naš karatist dodao je još jednu medalju u svoju kolekciju...

Iako je subota bila tek drugi natjecateljski dan, na Mediteranskim igrama u Tarragoni podijeljeno je obilje odličja. Osvajanjem srebra u kategoriji do 75 kg karatist Enes Garibović pobrinuo se da i Hrvatska započne popunjavanje rubrike kolajni na ljestvici država koju zasad predvode Italija i Španjolska.

Garibović je u dva odlična nastupa svladao Talijana Jendoubija (3-2), potom i Francuza Relifoxa (3-1), a zlato mu je izmaknulo iz ruku nakon sudačkog preglasavanja u finalnoj borbi s Turčinom Eltemurom (0-0).

Nažalost, Ana Lenard nije uspjela do medalje u kategoriji do 61 kg, u borbi za broncu poražena je od Talijanke Lallo

- U prilično jakoj konkurenciji Enes je bio blizu i zlata, ali i srebrom smo vrlo zadovoljni, kao i činjenicom da je to prva medalja za Hrvatsku na ovim Mediteranskim igrama - poruka je trenera Esada Garibovića