Vijesti / Sport

4. HNL Igrači Bednje 'potopili' Zelengaj, zabili su čak 10 pogodaka!

Vrlo efikasni bili su strijelci u 26. kolu 4. HNL u kojem je postignuto 34 pogodaka. U čak šest utakmica slavili su domaćini, dok su tri završile bez pobjednika.

Već u četvrtak Polet je u Svetom Martinu na Muri pobijedio Jalžabet i to zabivši čak sedam pogodaka, dok gostin nisu zabili ni jedan. Čurin i Medved su postigli dva, dok je Ferlin bio trostruki strijelac na ovoj izuzetno fer i korektnoj utakmici.

Nedelišće je ostvarilo zasluženu pobjedu nad Podravinom. Pomper u 30. dovodi domaćina u vodstvo da bi Slunjski u 62. povečao rezultat na 2:0. Tuđan u sudačkoj nadoknadi tek pogotkom smanjuje rezultat na konačnih 2:1.

U nedjelju prijepodne Sloga je pogocima Kopriveca (35), Cabana (52) i Bakse (83) pobjedila Rudar.

Dinamo i Međimurec odigrali su utakmicu bez pogodaka 2:2. Krznar je već u 5. minuti doveo domaćina u vodstvo da bi Yokoyama u 19. minuti poravnao rezultat na 1:1. Krznar u 32. minuti ponovno dovodi domaćina u novo vodstvo da bi Ignjić u 43. minuti poravnao rezultat na konačnih 2:2.

Nedeljanec i Plitvica odigrali su utakmicu bez pogodaka, dok je Novi Marof savladao Slobodu iz Slakovca rezultatom od 3:1. Gosti su poveli u 22. minuti pogotkom Vagjuneca, da bi Sakač u 55. poravnao rezultat na 1:1. Novko i Katanec u 61. i 65. minuti donose svojoj ekipi zasluženu pobjedu.

Bednja je potopila Zelengaj pobijedivši ga sa čak 10:0. Tri pogotka u prvome te čak sedam u nastavku rezime je utakmice u kojoj je tri pogotka postigao Puškadija, po dva Dvorski, Klopotan i Brlek te jedan Ivančić.

Pušćine su slavile pobjedu nad Mladost Kometom rezultatom od 2:1. Gosti su poveli u 31. minuti pogotkom Hladnika da bi domaćin preko Punčeca u 31. te Levanića u 86. minuti preokrenuli rezultati i ostvarili pobjedu. U 84. minuti dolazi do isključenja gostujućeg Srake te domaćeg Papeca.

Rezultati: Polet - Jalžabet 7:0, nedjelja: Pušćine - Mladost Komet 2:1, Dinamo – Međimurec 2:2, Nedeljanec – Plitvica 0:0, Novi Marof – Sloboda 3:1, Sloga – Rudar 3:0, Bednja – Zelengaj 10:0.

Poredak: Polet 57, Nedelišće 56, Bednja 53, Međimurec 46, Dinamo/D 45, Mladost Komet 38, Podravina, Rudar 37, Pušćine 33, Novi Marof 32, Nedeljanec 30, Sloga 29, Zelengaj, Jalžabet 25, Sloboda 20, Plitvica 19.

Parovi 27. kola: Podravina-Pušćine, Međimurec-Nedelišće, Plitvica-Dinamo, Sloboda-Nedeljanec, Rudar-Novi Marof, Zelengaj-Sloga, Bednja-Polet, Mladost Komet-Jalžabet.