FOTO Varaždin 1930 u Graberju očekivano poražen od Zagreba

Utakmica Varaždina 1930 i PPD Zagreba nije imala nikakvu rezultatsku važnost. PPD Zagreb je dva kola prije kraja očekivano siguran na prvom mjestu, a Varaždin 1930 je Ligu za prvaka sigurno okončao na četvrtom mjestu, koje ujedno vodi u Europu.

Do 10. minute mlada ekipa Varaždina držala se nešto bliže Zagrebu, no kod rezultata 7:8 višestruki prvka ubacuje u višu brzinu te do poluvremena radi nedostižnih 10 golova razlike.

Utakmcia se igrala u dvorani Graberje, koja se ugodno popunila, htjeli su Varaždinci vidjeti reprezentativce, zvijezde Zagreba. Kako utakmica nije imala rezultatskog imperativa, bila je to i dobra prigoda da igranje protv najbolje hrvatske ekipe osjete i neki od najmlađih, odlični kadeti Varaždina 1930.

Konačan rezultat glasio je 40:27 za PPD Zagreb, a najefikasniji u redovima Zagreba bio je Božić Pavletić sa osam golova, dok je Ravnić dodao sedam.

Kod Varaždina 1930 najbiše golova postigli su Špruk i Marić, obojica po šest, Glavaš je dodao pet, a Levak četiri gola.

U posljednjem kolu Dabrovi gostuju kod Spačve, nakon čega će na zasluženi odmor po jednoj odličnoj sezoni.