4. HNL U 27. prvenstvenom kolu Bednja zaustavila Polet, evo ostalih rezultata

U 27. prvenstvenom kolu 4. HNL Čakovec - Varaždin Bednja je u derbiju kola svladala Polet i potpuno se uključila u borbu za naslov prvaka lige. Utakmica je odigrana pred 350 gledatelja u kojoj su poveli gosti u 7. minuti preko Ferlina. Holi u 15. minuti poravnava rezultat na 1:1 da bi u nastavku u 54. Puškadija preokrenuo rezultat na 2:1, dok je u 84. minuti Kulji postavio konačan rezultat utakmice.

U međimurskom derbiju Međimurec je pobijedio Nedelišće rezultatom od 2:0. Yokoyama je u 36. doveo domaćina u vodstvo dok je potvrdu pobjedi donio Kai u 73. minuti.

Zelengaj je ostvario vrijednu i potpuno zasluženu pobjedu nad Slogom iz Čakovca. Vrbanić je doveo domaćina u vodstvo u 22. minuti, da bi gosti poravnali u 49. minuti pogotkom Fučka. Kušec, Junior te Horvat odvode svoju ekipu do 85. minute na visokih 4:1 da bi ponovno Fučko u 87. smanjio, a Santana u 89. minuti postavio konačan rezultat utakmice.

Rudar i Novi Marof odigrali su susret bez pogodaka 1:1. Sabolić je doveo goste u vodstvo u 14. dok je Risonjić u 38. minuti iz kaznenog udarca poravnao rezultat.

Nedeljanec je pogocima Škvarića u 23. te Roga u 87. minuti ostvario pobjedu u Slakovcu nad Slobodom rezultatom od 0:2.

Podravina je porazila Pušćine rezultatom 6:3. Tuđan je u 33. i 43. minuti doveo domaćina u vodstvo od 2:0. U nastavku Valjak u 53. povisuje rezultat na 3:0 dok Kocijan u 53. smanjuje na 3:1. Valjak u 59., Međimorec u 67., te Sakač u 72. odvode svoju momčad na visokoh 6:1. Punčec u 83. te Levanić u 85. minuti pogocima ublažavaju poraz Pušćina.

Mladost Komet je pobjedom od 5:0 protiv Jalžabeta zaustavila seriju negativnih rezultata. Tri pogotka postigao je Denis Vuk dok su po jedan postigli D. Bukal i S. Radiković.

Plitvica je na svom travnjaku slavila pobjedu protiv Dinama iz Domašinca rezultatom od 2:1. Tomašić je u 33. minuti iz kaznenog udarca doveo domaćina u vodstvo da bi Jošua Horvat u 38. minuti povećao rezultat na 2:0. Gosti u 60. minuti iz kaznenog udarca pogotkom Igreca smanjuju rezultat na konačnih 2:1.

Rezultati 27. kola: Podravina - Pušćine 6:3, Međimurec - Nedelišće , Plitvica - Dinamo 2:1, Sloboda - Nedeljanec 0:2, Rudar - Novi Marof 1:1, Zelengaj - Sloga 5:2, Bednja - Polet 3:1, Mladost Komet - Jalžabet 5:0

Poredak: Polet 57, Bednja, Nedelišće 56, Međimurec 49, Dinamo 45, Mladost Komet 41, Podravina 40, Rudar 38, Nedeljanec, Novi Marof, Pušćine 33, Sloga 29, Zelengaj 28, Jalžabet 25, Plitvica 22, Sloboda/S 20

Parovi 28. kola (igra se 31. svibnja): Polet/SMNM - Mladost Komet, Jalžabet - Podravina, Pušćine - Međimurec, Nedelišće - Plitvica, Dinamo - Sloboda, Nedeljanec - Rudar, Novi Marof - Zelengaj, Sloga - Bednja