Plivači Baroka osvojili 52 medalje na plivačkom natjecanju ‘Šegrt Hlapić’

U subotu, 26. svibnja, u organizaciji PK ‘Marsonija’ iz Slavonskog Broda, održano je plivačko natjecanje pod nazivom ‘Šegrt Hlapić’.

Po prvi puta i članovi PK ‘Barok’ sudjelovali su na ovom natjecanju koje je okupilo 150 plivača i plivačica iz 9 plivačkih klubova (Hrvatska, Bosna i Hercegovina).

Članovi PK Barok su ukupno 52 medalje; od kojih 16 zlatnih, 18 srebrnih i 18 brončanih, te 3 pehara u štafetnim utrkama. Isto tako, isplivana su 93 osobna rekorda.

U A kategoriji, Dora Jurak je osvojila zlatnu medalju u disciplini 100 leđno, srebrnu u disciplini 100 slobodno, te dvije brončane medalje u disciplinama 100 leptir i 200 mješovito. U istoj kategoriji, Elena Balažinec osvojila je srebro na 100 leđno i dvije bronce na 100 prsno i 100 slobodno.

U B kategoriji, izniman uspjeh ostvarila je Anamarija Zavrtnik osvojivši četiri zlatne medalje -u disciplinama 100 leđno, 100 leptir, 200 mješovito i 100 slobodno.

U istoj kategoriji istaknule su se i Petra Švetak sa zlatom na 100 prsno, srebrom na 100 leptir i broncom na 100 slobodno, Nika Dobovičnik sa osvojene dvije srebrne medalje na 100 leđno i 100 slobodno i dvije brončane medalje na 100 leptir i 200 mješovito, te Hana Ivanković koja je bila brončana na 100 leđno i 100 prsno.

Kod dječaka, u B kategoriji, Luka Štumberger osvajač je dviju zlatnih medalja u disciplinama 100 prsno i 100 slobodno te brončane medalje u disciplini 100 leđno. Luka Kokotec je osvojio zlatnu medalju na 100 leđno i srebrnu na 200 mješovito, Niko Balenta dvije bronce u disciplinama 100 prsno i 100 slobodno, dok je Ivan Turkalj ‘uzeo’ broncu na 100 leptir.

U C kategoriji, kod djevojčica briljirala je Leona Juriša i osvojila četiri zlatne medalje u disciplinama 50 leđno, 50 leptir, 50 slobodno i 100 mješovito, te srebrnu medalju u disciplini 50 prsno.

Anja Mirilovi je u istoj kategoriji bila srebrna na 50 leptir, 50 slobodno i 100 mješovito, te brončana na 50 leđno i 50 prsno.
Kod naših najmlađih predstavnika (kategorija D), razveselila nas je Sara Marković s osvojenih 5 medalja: tri zlatne medalje pripale su joj na 50 prsno, 50 slobodno i 100 mješovito, srebrna na 50 leptir i brončana na 50 leđno. Ivona Jurković bila je srebrna na 50 leđno i 50 slobodno te brončana na 100 mješovito, a Patricija Švetak srebrna na 50 prsno i brončana na 50 leptir.

U istoj kategoriji, kod dječaka, Mihael Kolarek bio je četiri puta srebrni; i to u disciplinama 50 leđno, 50 leptir, 50 slobodno i 100 mješovito.

Ženska štafeta ‘Barok’ 1 u sastavu: Dora Jurak, Sara Marković, Leona Juriša i Anamarija Zavrtnik osvojila je 1. mjesto u utrci 4×50 slobodno, a naša druga štafeta u sastavu: Anja Mirilović, Ivona Valentak, Ivona Jurković i Nika Dobovičnik osvojila je 3.mjesto.

Muška štafeta u sastavu: Luka Štumberger, Mihael Kolarek, Bruno Kosmačin i Niko Balenta, također je osvojila 1. mjesto u utrci 4×50 slobodno.

Ostali plivači koji su sudjelovali na natjecanju: Fran Čurdija, Adam Kazić, David Vizjak, Davorin Suhanek, Andro Šantek, Sebastijan Matas, Maša Manojlović, Bela Mitrović i Teodora Liber Kos – isplivali su svoje osobne rekorde.