Istra 1961 – Varaždin: Istra preokrenula, s 3:1 kreću na uzvrat u Varaždin

Istra 1961 – Varaždin 3:1 (0:1) – Odlično prvo poluvrijeme Varaždina, dva udarca u okviru gola i potpuni pad u nastavku igre. Nesretnim autogolom Golubara Istra je izjednačila, a potom je Vojnović doveo Istru u vodstvo, da bi Roce na kraju donio veliku prednosti Istri u uzvratu.

Uzvrat u Varaždinu igra se u subotu u 19 sati.

KRAJ UTAKMICE

90+4 Zamjena kod Varaždina – izlazi Drožđek, ulazi Vuk

89′ Zamjena kod Varaždina Kulenović – Balta Jelić

88′ Gol za Istru. Korner je izveden s desne strane, a Goran Roce najviši u skoku za 3:1

85′ Žuti karton – Maksimović (Istra 1961)

82′ Zamjena kod istre – izlazi Halilović, ulazi Maksimović

76′ Ubačaj Jerteca slijeva Kulenović puca pored gola

75′ Žuti karton – Nikola Matas (Istra 1961)

74′ Drožđek nakon prodora Glavice, glavom puca preko gola

73′ Varaždin ima inicijativu, velika gužva u kaznenom prostoru Istre, ali obrana domaćina čisti

66′ Jertec prolazi po desnoj strani, ubacuje u kazneni prostor gdje Senić puca ramenom, preko gola

64′ GOL za Istru. Ottochian bježi Kulenoviću, loptu u kaznenom prostoru prima Vojnović, i sam-samcat pogađa za vodstvo Istre

63′ Drožđek puca izvana, pored golaž

62′ Escobar ubacuje slijeva, lopta odsjeda na gredi

61′ Glavica radi prekršaj – žuti karton

58′ Zamjena u redovima NK Varaždina – Težak izlazi, Kolarić ulazi

55′ Varaždin – Istra 1:1! Gol Istre. Ubačaj Istre s lijeve strane, Golubar glavom odbija, a lopte odsjeda u Nevistićevoj mreži

53′ Istra i dalje ima terensku incijativu, ali Varaždin se odlično otvara kroz polukontre i kontre, i opasno prijeti

48′ Ottochian puca glavom, Nevistić lovi. Prvi udarac Istre u okvir gola na utakmici

46′ Počelo je drugo poluvrijeme, nema promjena u sastavu Varaždina, Ottochian ulazi umjesto Antunovića u redovima Istre

45′ Statistika prvog poluvremena – Udarci (Varaždin 7, Istra 6), posjed lopte (Varaždin 37%, Istra 63%)

45′ Kraj poluvremena – Varaždin vodi 1:0, golom Drožđeka iz 10. minute

45′ Najbolja prigoda Istre na kraju, Roce prolazi po lijevoj strani, Antunović je na par metara pred praznim golom, ali se sapleo.

45′ Nova odlična kontra Varaždina, Golubar upošljava Glavicu u kaznenom prostoru, ali je njegov udarac blokiran!

44′ Gužva u kaznenom prostoru Varaždina, lopta pogađa u ruku Jerteca, domaći traže kazneni udarac

43′ Žuti karton za Marija Sačera

41′ Žuti karton za Zgrablića nakon nervozne reakcije nakon prekršaja na Sačeru

32′ Istra drži loptu u nogama, a Varaždin odlično kontrira njihove napade. Srušen je bio Jertec nakon jedne kontre, a kapetan gostiju iz slobodnog udarca s otprilike 20 metara lijevo od gola centrira prema Golubaru koji s ruba peterca glavom trese gredu

23′ Izabranici Marija Kovačevića drugi su put prešli centar, a bili su u drugoj stopostotnoj prilici. Ponovno je ista osovina bila u akciji – Sačer lomi Prcea, ubacuje prema Drožđeku koji iz prvog pokušaja pogađa stativu, a drugi udarac odlazi visoko iznad Ivešina gola.

11′ GOL VARAŽDIN (0:1) Sačer je odlično prošao po desnoj strani i ubacio na rub peterca gdje se Zgrablić, Prce i vratar Iveša nisu mogli dogovoriti oko lopte, a Domagoj Drožđek posprema loptu u gol

9′ Nakon početnog ispitivanja snaga, Istra je preuzela terensku inicijativu, a Karlo Težak nakon nepromišljenog starta na sredini terena zarađuje žuti karton

1′ Sudac Jović označio je početak susreta

Pet je minuta do početka utakmice, a na pulskom stadionu Aldo Drosina okupilo se oko 4000 ljudi i taj se broj svakom minutom povećava. Nogometaše Varaždina s tribina će bodriti oko 250 navijača pristiglih što busevima u organizaciji kluba, što u privatnom aranžmanu

Istra će nastupiti u formaciji 4-1-2-1-2 (4-4-2 romb) u sastavu:

Iveša – Čuljak, Prce, Zgrablić, Matas – Vojnović(c) – Halilović, Jakić – Baruffi – Antunović, Roce

Varaždin stiže u najjačem sastavu, a igrat će u formaciji 4-2-3-1, u sastavu:

Nevistić – Kulenović, Čelić, Senić, Jevtoski – Jertec(c), Golubar – Drožđek, Težak, Glavica – Sačer

Nogometaši Varaždina i Istre 1961 počinju svoju dvodijelnu borbu za 1. HNL.

Istra 1961 je regularni dio 1. HNL završila na pretposljednjem mjestu, iza Cibalije, koja je ispala (a nije niti dobila licencu). Varaždin je pak sezonu u 2. HNL završio na drugom mjestu, na kraju samo bod iza Gorice, koja se uspjela plasirati u 1. HNL.

Prva utakmica igra se u Puli, na stadionu Aldo Drosina, s početkom u 19 sati, a uzvrat u subotu, 2. lipnja, također u 19 sati, na stadionu Varteksa.