4. HNL Polet osvojio naslov prvaka lige!

U posljednjem 30. prvenstvenom kolu 4. HNL Čakovec - Varaždin Polet iz Svetog Martina na Muri je kod kuće pobijedio Podravinu 5:3 te samim time i potvrdio naslov prvaka lige. Domaćin je utakmicu otvorio više nego odlično te je golovima Hozjana u 1. minuti i Čurina u 5. minuti ostvario vodstvo od 2:0. Valjak u 18. minuti smanjuje na 2:1 i to je rezultat prvog poluvremena.

U nastavku Goričanec u 49. minuti podiže na 3:1 da bi gosti u 56. minuti preko Maleca smanjili rezultat na 3:2, a autogolom Karlovčeca u 73. minuti je 3:3. Goričanec u 78. minuti postiže gol za 4:3, a pobjedu potvrđuje Medved u 87. minuti za konačnih 5:3.

U Novom Marofu je gostovala Sloga Čakovec koja je treba sva tri boda kako bi bila sigurna u ostanak u ovom rangu. Poluvrijeme je već bilo 1:3 za goste i na kraju pobjeda 1:4 za ostanak u 4. HNL. Kod slogaša u prvom dijelu hat - trick Ivana Fučka golovima u 2., 25. i 40. minuti, a pobjedu je u nastavku potvrdio Baksa u 69. minuti.

Mladost Komet je bila bolja od Međimurca 2:1. Gosti su poveli golom Vabeca u 34. minuti. U nastavku preokret domaćina golom Balenta iz kaznenog udarca u 49. minuti i Golubića u 74. minuti.

Pušćine su svladale Slobodu Slakovec 2:1. Golom Vrbanca gosti su poveli u 13. minuti. Kod domaćina su strijelci bili Punčec u 34. minuti za 1:1 što je bio i rezultat prvog poluvremena, a pobjedu je domaćinu donio Levanić golom u 84. minuti.

Nedelišće je pobijedio Rudar 3:0 golom u prvom dijelu Brlenića u 23. minuti te u nastavku Vizingera u 70. minuti i Bađarija u 75. minuti.

Jalžabet je ostvario očekivanu pobjedu nad Plitvicom rezultatom od 3:2. Utakmica je bila puna preokreta u kojoj je domaćin poveo u 42. minuti pogotkom Bručića. Gosti poravnavaju rezultat u 59. preko Zgrebeca dok J. Horvat u 64. preokreće rezultat na 1:2. Žugec u 70. minuti poravnava rezultat na 2:2 dok ponovno Bručić u 90. minuti donosi pobjedu domaćoj ekipi.

U Nedeljancu pobjeda Bednje rezultatom od 1:2. Kulji je u 14. te 38. minuti doveo goste u vodstvo od 0:2 da bi Škvarić u 65. minuti smanjio rezultat na konačnih 1:2.

Dinamo iz Domašinca je pogocima Krznara u 17, 62, i 90. minuti iz kaznenog udarca pobijedio Zelengaj rezultatom od 3:1. Pogodak za goste na 2:1 postigao je E. Horvat u 77. minuti.

Rezultati 30. kola: Mladost Komet - Međimurec 2:1, Jalžabet - Plitvica (G) 3:2, Pušćine - Sloboda (S) 2:1, Nedelišće - Rudar 3:0, Dinamo (D) - Zelengaj 3:1, Nedeljanec - Bednja 1:2, Novi Marof - Sloga (Č) 1:4, Polet SMnM - Podravina 5:3

Konačni poredak: Polet SMNm 66, Bednja, Nedelišće 65, Međimurec 53, Dinamo (D) 51, Mladost Komet 44, Podravina 43, Rudar, 41, Pušćine 37, Nedeljanec, Novi Marof 36, Sloga (Č) 32, Zelengaj , Jalžabet 31, Plitvica (G) 25, Sloboda (S) 20 bodova