Istok Rodeš 39. na slalomu Svjetskog kupa u Yuzawa Naebi

Matej Vidović, Filip Zubčić i Istok Rodeš završili su prvu vožnju slaloma Svjetskog kupa u Yuzawa Naebi (JPN) u najbržih 40, no niti jedan od njih nije uspio izboriti nastup i u drugoj vožnji utrke.

Najbliže ovom cilju stigao je Matej koji je s brojem 51 odskijao vrijeme 3.30 sekundi sporije u odnosu na najbrže. Danas dostatno za 32. poziciju prve vožnje, uz 26 stotinki udaljenosti od 30. nakon prve vožnje.

Filip Zubčić s brojem 59 u konačnici 35. prve vožnje uz 3.40 sekunde zaostatka. Dok je Istok Rodeš, s brojem 66, stigao do 39. pozicije uz 3.52 sekunde zaostatka za najbržim.

Najbrži u prvoj vožnji slaloma u Yuzawa Naebi bio je Fritz Dopfer (GER) koji je s brojem 1 odskijao vrijeme 53.41. Na drugo i treće mjesto prve vožnje smjestio se potom švedski dvojac Mattias HarginAndre Myhrer, i to uz svega 2 odnosno 22 stotinke zaostatka. 12 skijaša prvu je vožnju ukupno završilo unutar sekunde razmaka od najbržeg vremena.

Nakon druge vožnje, pobjeda je pripala Felixu Neureutheru, kojemu je ovo bila prva ovosezonska slalomska pobjeda.