ŽNL Bednja pobijedila Ivančicu i osigurala nastup u Međužupanijskoj ligi

Derbi susret između Bednje i Ivančice privukao dvjestotinjak gledatelja na igralište u Beletincu.

Ivančica je lideru prvenstva prvo poluvrijeme odolijevala, a onda je u nastavku ipak popustila.

Pero Hrebak načeo je Ivančane u 67. minuti, a devet minuta kasnije konačni je rezultat postavio Ante Kulji.

Ovom pobjedom sve je praktički riješeno.

Bednja je pobjegla na nedostižnih dvanaest bodova prednosti i bit će novi prvak Prve ŽNL koji će od sljedeće sezone igrati u Međužupanijskoj ligi.

Zanimljiva je tekma odigrana u Slokovcu gdje su derbi začelja igrali pretposljednja Sloga i posljednja Dubravka/Zagorac.

Domaći su poveli preko Matijašeca u 52. minuti, a onda su Medved, Kutnjak i Janušić svojim golovima okrenuli na 1:3 i tri velika boda za Dubravku u borbi za ostanak.

Trećeplasirani Polet u Šemovcu je s domaćom Mladosti izvukao 2:2.

Humek je doveo Cestičane u vodstvo u 38. minuti, da bi Sinković s dva gola (69. i 85.) doveo Mladost gotovo do pobjede.

Stvar po Cestičane spasio je Vidrač u 90. minuti.

Rezultati 18. kola Prve ŽNL: Bednja – Ivančica 2:0, Mladost (Š) – Poelt 2:2, Sloga – Dubravka/Zagorac 1:3, Budućnost – Mladost (M) 2:2, Podravac – Rudar 1:2, Lepoglava – Drava 2:2, Obreš – Plitvica 2:2.

Poredak: 1. Bednja 48, 2. Ivančica 36, 3. Polet 35, 4. Plitvica (S) 28, 5. Drava 25, 6. Lepoglava 24 itd.