Vijesti / Sport

3. HNL 'Bumbari' u porazu ponovno okusili čari Slavonije

Nakon trijumfa protiv Čepina, Varteks je morao ići u Đakovo. Na utakmici protiv tamošnje Croatie ponovno su prizemljeni scenarijem sličnim onome iz Osijeka. Izabranici Antuna Jukića izgubili su 2:0 (0:0).

U prvom je poluvremenu Varteks parirao domaćinu, ali na skoro svaki izlet na protivničku polovicu pomoćni sudac držao je zastavicu u zraku.

- Volio bih da smo bili u mogućnosti igrati protiv Croatije, ali ne možete igrati kada vam je "zabranjen pristup" na protivničku polovicu. Na svaki naš prelazak centra sučeva zastavica bila je u zraku - rekao je Romano Nježić

Tako su 'Bumbari' ponovno bili primorani voditi borbu i s 'momcima u žutom'. Nakon osam minuta drugog poluvremena primili su prvi, a već tri minute kasnije i drugi pogodak.

- Kao šlag na tortu došao je jedanaesterac za domaćina. Njihov igrač pravi faul sam nad sobom, a oni zabijaju za 1:0. Drugi pogodak također smo primili iz sumnjive situacije, a nismo se stigli ni okrenuti. Sve o svemu, blago je reći da smo bili pokradeni - završio je igrač Varteksa

U ovakvoj utakmici radili su živci varaždinskih nogometaša pa su žute kartone dobili Dreven, Malnar i Šoštarić. Vrataru Drevenu to je treći žuti karton u prvenstvu te nema pravo nastupa u sljedećoj utakmici. Tako bi na vratima Varteksa mogli vidjeti prvenstveni debi rezervnog vratara Posavca

Priliku za pravu nogometnu partiju s mogućnošću zabijanja pogotka 'Bumbari' će imati već u nedjelju, 1. listopada, u 16 sati kada im u goste stiže Koprivnica.