RUKOMET Dabrovi u Umagu ostvarili veliku pobjedu

Dabrovi su u subotu uspjeli vratiti neočekivano izgubljene bodove u prošlom kolu protiv Zameta na domaćem parketu. Sinoć su u Umagu ostvarili veliku pobjedu protiv istoimenog domaćina 19:16 (9:12) nakon velike borbe.

Prema samom rezultatu, i malom broju postignutih golova, vidljivo je kako su obrane igrale veliku ulogu u ovoj utakmici. Umag je vodio sve do 38. minute kada je Varaždin prvi put prešao u vodstvo 12:11 i to uspio zadržati do kraja.

Igrali su Dabrovi baš onako kako to njihov trener Čagalj stalno zahtjeva. ‘Gusto’ u obrani, strpljivo, precizno i efikasno u napadu. Nisu žurili, bili su izuzetno koncentrirani, borbeni i to im se isplatilo. Cijelo drugo poluvrijeme primili su samo četiri gola.

Najefikasniji kod Varaždina bio je Glavaš sa 6 golova, Zobec je postigao 5, Levak 3, Vrdoljak i Stojanović 2 i Špruk 1 gol. Meštrić je skupio 9 obrana, a Črnila jednu. Kod Umaga najefikasniji su bili Severac s 5 i Maršan s 4 gola.