ULTRA TRAIL Varaždinac Damir Habijan uspješno svladao 42 kilometra utrke u Istri

U Istri je ovog vikenda održano šesto izdanje ultratrail utrke '100 milja Istre', u sklopu svjetskog kupa Ultra-trail World Tour. Utrka je kvalifikacijska za neslužbeno svjetsko trail prvenstvo, Ultra Trail du Mont Blanc.

Najduža utrka, koja započinje u Labinu, a završava u Umagu, duga je 171 kilometar sa 7120 m uspona i 7400 m silaska, a vremenski limit za prelazak staze iznosi 48 sati, stoji u opisu staze. Druga, kraća utrka iznosi 108 kilometara, a vremenski limit za prelazak staze iznosi 33 sata.

Treća utrka duga je 69 kilometara sa startom u Buzetu. Vremenski limit za prelazak staze iznosi 16 sati. Najkraća je utrka na 42 kilometara koja je startala u Motovunu i završila u Umagu.

Upravo na najkraćoj stazi trčao je i Varaždinac Damir Habijan, koji je osim po političkom djelovanju u redovima HDZ-a, poznat po sportskom načinu života. On je stazu svladao s vremenom 5:15:39, čime se pohvalio na Facebooku.

'Bravo, Damire!', 'Čestitam', 'Svaka čast!', samo su neke od poruka na objavu.