Vijesti / Školski kutak

ZAVRŠEN ROBO CUP JUNIOR 2018.

ODLIČNI! Varaždinski robotičari postigli izvrsne rezultate na natjecanju u Zagrebu

ODLIČNI! Varaždinski robotičari postigli izvrsne rezultate na natjecanju u Zagrebu
Školski portal

Svake godine sve je više izazova za robotičare pa je i sve više, sve zahtjevnijih kategorija...

U zagrebačkoj Osnovnoj školi Mate Lovraka, proteklog je vikenda održano robotičko natjecanje RoboCupJunior 2018.

Nastupilo je oko 200 predškolaca i osnovnoškolaca u 104 prijavljene ekipe. Svoja robotičarska znanja prikazale su i ekipe iz Bremena, slovenska iz Ptuja-Maribora te mješovita ekipa Hrvatske-BiH, javlja Školski portal.

Sadržaj se nastavlja...

Upravo se čita

Svake godine sve je više izazova za robotičare pa je i sve više, sve zahtjevnijih kategorija. Ovog su se puta nadmetali u 13 različitih kategorija. 

Hrvatske su ekipe bile iz Župe Dubrovačke, Bola, Jelse, Otočca, Splita, Kaštela, Karlovca, Slavonskog Broda, Požege, Križa, Popovače, Ludine, Varaždina, Murskog Središća, Koprivnice…

Pobjednici po kategorijama:

Kategorija SPEED LINE FOLLOWER 

1. MAXIM Varaždin > 37 | Ivica KOLARIĆ, mentor | Maksim TUŠEK, captain 
2. ZTK SPLIT > 41 
3. Filip neustrasivi > 71

Kategorija ROBO START

1. NOGOMETAŠI > 100 | Nikolina HUMIĆ, mentor | Andrija PULIĆ, captain | Leon STARČEVIĆ 
2. MAGIC > 90
3. ROBOTIM > 80

Kategorija ROBO BOWLING

1. Robomaster > 260 | Ivica KOLARIĆ, mentor | Franko PRIKRATKI, captain
2. BoBa > 260 
3. Varaždinski Bratići > 250 
4. Grany > 250

Kategorija RESCUE LINE BEGINNER

1. M&M > 1000 | Boris TONC, mentor | Marko KOVAČ, captain | Maksimilijan PERKOVIĆ
2. IVAN > 962
3. Darklight NeoBot > 738

Kategorija RESCUE LINE

1. Plastic Fantastic > 1356 | Filip PATČEV, mentor | Borut PATČEV, captain
2. Gacka Robotics > 1016
3. AD – INFO > 992

Kategorija RESCUE MAZE BEGINNER

1. Robofreak > 915 | Ivica KOLARIĆ, mentor | Martin PEČEK, captain
2. Stradivarius > 870
3. Dubrovnik > 690

Kategorija RESCUE MAZE

1. Školska knjiga > 650 | Ivan KOLARIĆ, mentor | Jura KOLARIĆ, captain
2. Gebruder Weiss CRObot > 640
3. OSMI > 0

Kategorija RESCUE SIMULATION

1. MIOC 2 > 8 | Nikola DMITROVIĆ, mentor | Leon Stjepan UROIĆ, captain | Marko VLAIĆ
2. Lovrak > 7
3. Primus inter robots > 6

Kategorija ON STAGE

1. GhostBusters > 254 | Dorian TEPIĆ, mentor | Ema TATIĆ, captain | Sara TERMAN | Sara TATIĆ
2. Folkloraši > 241
3. Ekokrik > 210

Kategorija ON STAGE ADVANCED 

1. Boul > 233 | Lucija ŠPACAL, mentor | Ante KRALJEVIĆ, captain | Frane RADIĆ | Mia
PIVČEVIĆ
2. Međimurje > 223
3. Plavi Jadran > 219

Kategorija SOCCER BEGINNER 

1. Vidonator > 4 | Ivan KOLARIĆ, mentor | Vid VLAHEK, captain
2. Dexter > 3
3. Lokomotiva > 2

Kategorija SOCCER LIGHT WEIGHT

1. FESB Soccer > 15 | Mirjana BONKOVIĆ, mentor | Darijan GUDELJ, captain | Ivan GRGIĆ
2. DNTZ > 12
3. Pobjednici > 9

Kategorija SOCCER OPEN 

1. Traktoristi > 9 | Jelka HRNJIĆ, mentor | Andrija ADAMOVIC, captain | Roko BEKAVAC
2. DIODA > 6
3. CROBIH > 3 

Najgledaniji video

Najgledanija galerija

Izdvojeno

Reci što misliš!