Vijesti / Školski kutak

ŠAH-MAT Topličani i Druškovčanke najbolji šahisti u Varaždinskoj županiji

U Varaždinu održano Županijsko školsko ekipno prvenstvo u šahu 20180214142333456797

U srijedu, 14. veljače, u Gradskoj sportskoj dvorani Varaždin održano je Županijsko ekipno školsko prvenstvo u šahu.

Osnovna škola Antuna i Ivana Kukuljevića iz Varaždinskih Toplica natjecala se u konkurenciji dječaka u sastavu: Filip Križanić (8.b), Hrvoje Hostnjak (8.a), Petar Križanić (4.b), Petar Kanešić (4.b)  i Mislav Matkun (4.b) pod vodstvom trenera Željka Matkuna.

U konkurenciji 14 ekipa toplička škola uvjerljivo je osvojila 1. mjesto sa svih 7 pobjeda, od toga čak 6 s maksimalnim rezultatom 4:0, te tako četvrti put zaredom postala prvak županije.

Tek je PŠ Druškovec zaprijetio Topličancima, no ipak je pobijedila ekipa iz Varaždinskih Toplica 2,5:1,5.

Iako su ove godine Toličanci ostali bez dvojice igrača iz prve ekipe, koji su otišli u srednju školu, pomlađena ekipa pokazala je da je i dalje najbolja u županiji.

Pobjedom na županijskom prvenstvu, ekipa topličke škole izborila je plasman na međužupanijsko prvenstvo koje će se 27. veljače održati na istome mjestu u Varaždinu.

Kod djevojčica je, u konkurenciji četiri ekipe, prvo mjesto osvojila ekipa PŠ Druškovec.

Novitet u odnosu na prošlu godinu, a i novi korak prema popularizaciji šaha na ovim prostorima je direktni prijenos svih partija s prvog stola na Internet stranici ŠŠK Mladost iz Varaždinskih Toplica.