Vijesti / Vino i hrana

BRONCA!

Odlične vijesti stižu iz Luksemburga, varaždinski kuhari osvojili broncu na Svjetskom kuharskom kupu!

HKS

Kup završava u srijedu, 28. studenog, a Luksemburg je ponovo mjesto susreta za preko 3000 kuhara i slastičara iz svih krajeva svijeta.

Na Svjetskom kulinarskom kupu u Luksemburgu regionalni tim Varaždinske županije osvojio je brončanu medalju u kategoriji tople kuhinje!

Regionalni tim Varaždinske županije natjecao se u sastavu: Marin Sambolek (Hotel Turist), Marin Pozder (Restoran Bedem), Vanja Orban (Restoran Miramare, Otok Sv. Nikola Valamar), Ivan Tomas (Restoran Fontana Crnković), Karlo Štorga (Restoran Bedem), Amos Novak (pomoćnik Hotel Turist).

Lucija Vrček (Hotel Turist) nastupila je individualno te je jučer osvojila diplomu u kategoriji Kulinarska umjetnost.

U timu je i Bojan Bohorč – predsjednik Udruge kuhara Varaždinske županije.

Svjetski kulinarski kup najveće je kulinarsko natjecanje na svijetu koje se održava u sklopu EXPOGAST sajma u Luksemburgu već preko 40 godina.

Kup završava u srijedu, 28. studenog, a Luksemburg je ponovo mjesto susreta za preko 3000 kuhara i slastičara iz svih krajeva svijeta.