NK VARAŽDIN Vodstvo na poluvremenu pretvorili u poraz za kraj polusezone

U posljednjem kolu jesenskog dijela prvenstva 2. HNL nogometaši Varaždina gostovali su u Šibeniku kod istoimenog domaćina. Utakmica između ta dva kluba je u Varaždinu završila bez pogodaka, dok je ova današnja završila 2:1 u korist domaćina nakon što su nogometaši Varaždina na poluvremenu imali 0:1.

Za izabranike Marija Kovačevića sve je izgledalo dobro, bod u Šibeniku bio bi solidan uspjeh, a sva tri još veći.

Okrenuli su vodu na svoj mlin u 39. minuti pogotkom Domagoja Drožđeka i s vodstvom otišli na odmor.

Kao već mnogo puta ispričana priča ove sezone, izgledalo je i drugo poluvrijeme. Dva gola u petnaest minuta (48. i 63.) u režiji dvadesetogodišnjeg Luke Celića i Šibenik je u vodstvu. Domaćini su uspjeli zadržati vodstvo do kraja utakmice i nanijeti Varaždinu šesti prvenstveni poraz.

Iza Varaždina je jedna 'rollercoaster' polusezona s mnogo uspona i padova, a završili su je na petom mjestu s 27 bodova, deset manje od vodećeg GNK Dinama II. Sada je pred njima turnir u Kini, a onda proces rekuperacije i treninga za što bolji ulazak u nastavak sezone i ostvarivanje cilja u vidu ulaska u elitni rang hrvatskog natjecanja.

Sljedeće prvenstveno kolo na rasporedu je 3. ožujka sljedeće godine kada u Varaždin stiže ekipa Solina.