Senzacionalan uspjeh Besekove Birkirkare u Europskoj ligi, izbacili Hearts!

Veliki uspjeh polučio je varaždinski trener Dražen Besek u 2. kolu kvalifikacija za Europsku ligu. Njegova Birkirkara izbacila je s tog prestižnog natjecanja poznati škotski nogometni klub Hearts.

Nakon prvog kola Maltežani, na čelu s Besekom, bili su u nepovoljnom položaju. Nakon prve utakmice nisu bili u rezultatskom minusu, završilo je 0:0, no druga utakmica igrala se u Škotskoj na gostujućem terenu.

No Besekovi momci nisu se uplašili pa su u 55. minuti poveli preko Kristijana Bubalovića, a Edward Herrera 12 minuta kasnije pogodio je za 2:0 gostiju. Škoti su u 74. minuti smanjili zaostatak preko Conora Sammona, no rezultat se nakon toga nije mijenjao.

U trećem kolu čeka ih ruski Krasnodar. Prva utakmica igra se 28. srpnja pa će varaždinski strateg imati vremena za proučavanje protivnika i pripremu svoje ekipe.