Vijesti / Sport

SAVATE Luka Sakač osvojio titulu juniorskog prvaka svijeta

Varaždinske Toplice bile su domaćin svjetskog savate prvenstva za juniore u disciplini assaut. Prvenstvo je održano u organizaciji Fight Cluba Kovačić.

Najveći uspjeh postigli su članovi F.C. Kovačić koji su u reprezentaciji imali 6 boraca, 4 za prvenstvo, i dva za svjetski kup.

Najbolji hrvatski junior u 2016. godini, Luka Sakač, s tri pobjede postao je novi juniorski prvak svijeta do 80 kilograma. Viceprvaci svijeta postali su Borna Vuković u teškoj i Alen Ognjanović u kategoriji do 56 kilograma.

Treće mjesto je osvojio Matej Kos. Na svjetskom kupu nastupili su Leon Plantak u kategoriji do 65 kilograma i Emanuel Šprem u kategoriji +70 kilograma. Obojica su pobjedili svoje protivnike u finalu te osvojili ovaj prestižan svjetski kup.

S tri zlata, dva srebra i jednom brončanom medaljom F. C. Kovačić najuspješniji je klub na svjetskom prvenstvu.