Rukometaši Vidovca, predvođeni Jeftićem, stigli do prve pobjede

Rukometaši Vidovca u četvrtom kolu 1. HRL Sjever stigli su da prve pobjede u ovoj sezoni. Sve propušteno protekle tri utakmice nadoknadili su na uvijek neugodnom gostovanju u Garešnici.

Trener Senečić otputovao je na put s tek 12 igrača, a osim kapetana Miljenka Melnjaka, u utakmici nije bilo niti vratara Alena Grda, no solidno su ga zamijenili Varšić i Matučec. Već od početka je ulazak vidovečkih igrača u utakmicu bio pravi, nešto drugačiji nego na dosadašnjim susretima.

U prvom poluvremenu se domaćin držao do posljednjih desetak minuta, no kod rezultata 11:11, Vidovec radi 5:1 seriju i s vodstvom od četiri pogotka odlazi na odmor.

Nastavak utakmice donosi još razigraniji Vidovec, i čak osam golova prednosti u 40. minuti. Tada ih je ozljeda Goričanca ponešto izbacila iz takta, no ipak su kontrolirali utakmicu do kraja. Tek minutu prije kraja domaćin je stigao na dva gola razlike.

U redovima Vidovca najraspoloženiji je bio Zoran Jeftić, s čak 10 golova, a vanjska linija je također bila solidna – Dobovičnik 6, Štefičar 4, Goričanec 4.

- Zadovoljan sam, od prve minute smo bili agresivniji, i kontrolirali utakmicu. U sljedećem kolu nam dolazi vodeći KTC, ujedno i glavni kandidat za Premijer ligu, n­­­o u Vidovcu nitko ne može unaprijed upisati bodove – istaknuo je Igor Senečić, trener Vidovca.

Susret protiv KTC igrat će se idućeg vikenda, a u Vidovcu najavljuju poznatu vidovečku rukometnu feštu.

Garešnica – Vidovec 27:29 (12:16)

Garešnica – Jelić, Bošmnjak, Crljenić 2, K. Slukan 2, Čizmar 6, Marinčić 4, Kligl 7(3), Mihaljinac, Flanjak, Jančik, Kohek, Bočkaj 2, Mlinac, Martušić 1, S. Slukan 3.
Trener: Bruno Mikuličić.

Vidovec – Trojko, Jeftić 10, Kokijer, Štefičar 4, Dobovičnik 6(4), Varšić, Goričanec 4, Matučec, Hirš 2, Težak 2, Zrinski 1, Hajsok.
Trener: Igor Senečić.