RUKOMET Plinari s +10 zaustavili Dabrove u četvrtfinalu Kupa

U zagrebačkoj dvorani Kutije šibica Dabrovi su u četvrtfinalnom susretu Kupa Hrvatske uvjerljivo poraženi od PPD-a rezultatom 35:25 (19:12). Znali su varaždinski rukometaši kako ih čeka teško gostovanje, no nisu se predavali i u par navrata pokušali su stići vodstvo Zagrebaša, ali na kraju je PPD ipak pokazao kvalitetu i završio utakmicu s +10.

Već na početku utakmice, Dabrovi su muku mučili s probijanjem domaće obrane. Kastelic je imao dobar dan i PPD se odvojio na 4:0. Muke po napadu nastavile su se, pa su Zagrebaši u 13 minuti imali +7 (11:4). Do 22. minute Varaždin uspijeva uhvatiti priključak i doći na 4 razlike (14:10), ali Plinari do odmora ponovno odlaze na +7 (19:12).

U drugom poluvremenu do većih promjena nije dolazilo. Uspjeli su Dabrovi smanjiti na -5 (17:22), ali Plinari dodaju malo gasa i odlaze na plus 10. Krajnji rezultat bio je 35:25 za PPD.

U redovima Varaždina najbolji su bili Glavaš s 8 te Stojanović i Levak s po 4 pogotka.