RUKOMET Dabrovi izgubili kod Dubrave, no imaju 4. mjesto i plasman u EHF kup

Izabranici Željka Čagalja nisu se baš najbolje proveli na gostovanju kod Dubrave. Uvijek su bili blizu Dubrave, ali nikad dovoljno te su na kraju izgubili rezultatom 32:25 (14:12)

Dubrava se od prve minute postavila domaćinski i držala malu prednost kroz veći dio utakmice. Na poluvremenu su Dabrovi bili na još uvijek dostižnih -2 (14:12). Ipak, utakmica se prelomila kad Dubrava u drugom dijelu uspijeva u samo nekoliko minuta otići na +5 (28:23). Nakon toga Veprovi lagano privode utakmicu do krajnjih 32:25.

Najraspoloženiji u redovima Dabrova bio je Glavaš s 5 zabijenih pogodaka, dok je u redovima domaćina najraspucaniji bio Vinković sa sedam zgoditaka.

Dubrava – GRK Varaždin 32:25 (14:12)

Dubrava: Marković(1), D. Grahovac (6), Kelemen, Pleš, Volar 3, Šuker, Vida 5, Radoš 4, Vinković 7, Maričić, Samardžić 2, Ivanković 3, Godec, M. Grahovca 1, N. Grahovac 5, Buneta 2.

GRK Varaždin: Špikić, Meštrić (10), Črnila, Špruk 3, Zobec 3, Novak, Černeka, Artić, Stojanović 1, Glavaš 5, Vidaček 3, Divjak, Levak 4, Jurišić 1, Marić 2, Vrdoljak 3.

Poraz je Dabrove zacementirao na 4. mjesto, a zbog dvije pobjede u playoffu protiv petoplasiranog Poreča, rukometaši GRK-a na tom će mjestu najvjerojatnije i ostati na kraju sezone. Teoretski još mogu preskočiti Dubravu ako Zagrepčani izgube u posljednja dva kola, a Dabrovi iz dvije utakmice odnesu minimalno 3 boda.

Sljedeća utakmica na rasporedu je u subotu, 26. svibnja, kad u Varaždin stiže novi/stari hrvatski prvak PPD Zagreb