PRVAK DRŽAVE Tin Makitan iz Streličarskog kluba Cekin najbolji u Hrvatskoj!

Članovi Streličarskog kluba Cekin na dvoranskom Prvenstvu Hrvatske osvojili su pet medalja, a Tin Makitan postao je seniorski prvak Hrvatske u disciplini olimpijski luk.

Dvoransko Prvenstvo Hrvatske održano je u Ljubešćici u subotu i nedjelju, 10. i 11. ožujka. Nastupila su ukupno 202 natjecatelja iz 29 klubova. Za SK Cekin nastupilo je sedmero natjecatelja, a Vjekoslav Rutić nastupio je u dvije discipline: standardni i goli luk.

Nakon kvalifikacija seniora u olimpijskom luku, Tin Makitan plasirao se na 4. mjesto, a Stjepan Gašparić na 13. mjesto.

U četvrtini finala Makitan je bio bolji od Habeka iz VSK-a, a u polufinalu od favorita natjecanja i najboljeg iz kvalifikacija, Matije Mihalića, iz SK Oroslavje.

U finalu je Makitana dočekao višestruki prvak Hrvatske u olimpijskom luku, Krešimir Štrukelj iz SK Katarina Zrinska, ali je i on izgubio od varaždinskog streličara 7:3. Prvo mjesto, zlatna medalja i naslov prvaka Hrvatske u olimpijskom luku pripali su Tinu Makitanu.

Stjepan Gašparić je imao 'nesreću' da mu je u osmini finala protivnik bio Makitan te je završio na 9. mjestu.

U kategoriji standardni luk kadetkinje Tea Crnčić osvojila je 1. mjesto.

U kategoriji olimpijski luk juniori Antonio Ritec osvojio je 2. mjesto.

U kategoriji standardni luk veterani Vjekoslav Rutić osvojio je 2. mjesto, dok je u kategoriji goli luk veterani osvojio 2. mjesto.

U kategoriji standardni luk seniorke Štefica Šagi osvojila je 4. mjesto.

Zoran Marenčić u kategoriji goli luk seniori plasirao se na 9. mjesto.

Odličan nastup SK Cekin s pet medalja, dvije zlatne i tri srebrne, ostvaren je i uz pomoć sponzora kluba – varaždinske tvrtke Mobilisis.