PRIJATELJSKA Pred 5 tisuća ljudi Varteks poražen od Hajduka

Na prijateljskom susretu između navijačkog Varteksa i prvoligaša, splitskog Hajduka, rezultat je bio u drugom planu. Pred otprilike pet i pol tisuća ljudi ‘Bili’ su bili bolji od ‘Bumbara’ sa 5:0. Teren i temperature bili su savršeni za igru s obzirom na mjesec u kojem se nalazimo, a publika na Poljudu pokazala je veliku podršku prijateljima iz Varaždina.

Već na samom početku Posavec bravurozno brani udarac Saida. Pokazao je Posavec kako je spreman za nastavak sezone obranivši i stopostotnu šansu Ohandze s vrha peterca. Očekivano, Hajduk je držao konce igre u svojim rukama, ali Varteksovci su iznenađujuće dobro odolijevali napadima Bilih.

White Stonesi bodrili su ‘Bumbare’ od prve minute. Stotinjak najvjernijih nije štedjelo svoja grla, a ni oni njihovi miljenici na terenu nisu štedjeli svoje noge. Hajduk je za 1:0 zabio nakon gužve u šesnaestercu u kojoj se najbolje snašao Ismajli i zakucao loptu u Varteksova vrata.

Nedugo nakon toga jednu naoko sigurnu loptu ne stiže Sušac, već se ispred njega ubacio Said kojeg Sušac ruši u šesnaestercu. Loptu uzima veliki Hugo Almeida, ali vjerojatno u utakmici dosadašnjeg dijela karijere, Varteksov Marko Posavec odlično skida udarac Almeide u desnu stranu vrata. Obranu je proslavio stisnutom šakom i pogledom prema vjernim Stonesima.

Ipak, Hajduk povećava vodstvo preko Saida koji loptu odbijenu od grede zakucava u gol. ‘Bumbari’ su pokazali želju za igrom, svaku loptu pokušali su iznijeti pasevima što im u većini slučajeva nije pošlo za rukom. No, u 43. minuti imali su Varteksovci polukontru ,ali završni pas Kuhara nije bio uspješan. Poljudska publika ovaj je pokušaj nagradila velikim pljeskom.

Prije samog odlaska na odmor Varteksovci su i treći put vadili loptu iz mreže. Projurili su Hajdukovci po lijevoj strani, uputili loptu prema petercu gdje utrčava Almeida i nema težak posao. Na odmor se otišlo sa 3:0.

Trener Splićana Željko Kopić promijenio je cijelu jedanaestorku u nastavku igre. I to je došlo do izražaja ‘blitzkriegom’ u prvih pet minuta nastavka kada Kovačević u tri minute postiže dva pogotka.

Svi igrači s klupe Varteksa dobili su priliku da zaigraju na Poljudu te je utakmica protekla u prijateljskom tonu. Mnogi se prvoligaši ne bi posramili odazivu na utakmicu, a Splićani i Hajduk pokazali su kako su spremni i željni pomoći u razvoju sportskih prijatelja iz Varaždina.

HNK Hajduk Split – NK Varteks Varaždin 5:0 (3:0)
Gledatelja: 5500
Golovi: 25' Ismajli A., 40' Said A.,45' Almeida H. 47', Kovačević F., 49' Kovačević F