POBJEDA Odbojkašice Kitroa s glatkih 3:0 svladale Mladost

I osmu su pobjedu u nizu upisale odbojkašice OK Kitro Varaždina! Okončavši aktualnu sezonu Prve B lige na najljepši mogući način, osvojivši bodove s kojima su privremeno, na minimalno 24 sata, preuzele i prvo mjesto na tablici. U derbiju kola s glatkih su 3:0, po setovima 25:22, 25:16, 25:22, za svega 71 minutu igre, pobijedile drugu ekipu proslavljene zagrebačke Mladosti.

Mladostašice nisu čak niti zaprijetile, jedino su vodstvo u čitavome meču imale u dva navrata trećeg seta (11:12, 14:15), međutim i to su raspoložene Inkret, Horvat, Novak i ostale preokrenule, prvo u 17:15 pa u 23:17. Ušla je u završnici tog trećeg seta i Skočibušić, dodala i ona dva poena, za na kraju veliko slavlje Varaždinki.

U posljednjem kolu idućeg vikenda Kitro će biti slobodan, međutim ovom je pobjedom osigurano najmanje treće mjesto, a ne uspije li Dinamo pobijediti Novi Zagreb s 3:0 ili 3:1, bit će Varaždinke i druge. Teorija govori i o mogućem naslovu, na za to bi se doista moralo dogoditi čudo, porazi Karlovca večeras od Olimpika pa idućeg vikenda u Vrbovcu.

No koju god poziciju zauzele, Varaždinke su ostvarile povijesni rezultat sa čak 16 pobjeda u 20 odigranih prvenstvenih utakmica, a dodamo li tome i osminu finala Kupa s 4-1 omjerom pobjeda i poraza piše se stvarno sezona za pamćenje – 20 pobjeda, svega pet poraza, dobivena 62 od 96 službenih setova. Za respekt.

I za, kako je uostalom jasno naglasio i najavio trener Kitro Varaždina Ivica Đolonga – puno pravo na nadu u borbu za prvoligašku scenu u idućoj natjecateljskoj sezoni.

KITRO VARAŽDIN - MLADOST II 3:0
(25:22, 25:16, 25:22)

VARAŽDIN – mala dvorana Arene uz Dravu. Gledatelja 150. Suci Detelj i Stanojević.

KITRO: Deglin 6, Đolonga 5, Inkret 16, Horvat 13, Novak 11, Tesla, Malović 3, Dežmarić-Krofak, Skočibušić 2. Trener: Ivica Đolonga.
MLADOST II: Crvenković 6, Antunović, Butigan 13, Šilić 2, Mateša 9, Miliša 2, Mrše, Franja 3, Štimac 3. Trener: Krešimir Perić.
Poeni na pogreške protivnika: Kitro 19, Mladost II 22.