PLIVANJE Plivači Baroka uspješni u Zagrebu, Niki Dobovičnik srebro!

U Zagrebu je proteklog vikenda održan 10. plivački miting 'Žabac 2017', a bio je to peti ovosezonski mini GP. Nastupalo je više od 400 natjecatelja, među kojima 17 plivačica i plivača Plivačkog kluba Barok.

Klub su predstavljali Nika Dobovičnik, Anamarija Zavrtnik, Petra Gašparac, Lana Cvetko, Mila Mitrović, Dora Jurak, Hana Ivanković, Katja Balažinec, Elena Balažinec, Leona Juriša, Matej Čok, Erik Hunjek, Luka Štumberger, Niko Balenta, Ivan Turkalj, Luka Kokotec i Filip Kukec .

Nika Dobovičnik osvojila je 2. mjesto na 400 metara slobodno (B norma za kadetsko prvenstvo) te 5. mjesto na 100 metara slobodno.

Anamarija Zavrtnik bila je 4. na 400 metara slobodno i 9. na 100 metara slobodno.

Na 200 metara delfin (B norma za kadetsko prvenstvo) Niko Balenta osvojio je 4. mjesto te 5. mjesto na 100 metara delfin.

Luka Štuberger bio je 4. na 200 metara leđno i 5. na 400 metara mješovito, dok je Erik Hunjek osvojio peto mjesto na 200 metara leđno.

Lana Cvetko bila je 13. na 100 metara delfin (A norma za kadetsko prvenstvo), dok je Petra Gašparac isplivala u sve 4 utrke u kojima je nastupila A norme za kadetsko prvenstvo (200 metara mješovito, 100 metara leđno, 200 metara leđno i 400 metara slobodno).