MŽNL: Slavili Novi Marof i Zadrugar, Jalžabet remizirao

U Međužupanijskoj nogometnoj ligi Čakovec - Varaždin, ponovo je ovog vikenda bilo zanimljivo. U osam odigranih utakmica 24. kola MŽNL ukupno je postignuto 28 golova.

SLOBODA/S - PLITVICA/G 5:2

Utakmica u Slakovcu bila je uzbudljiva i neizvjesna u kojoj je postignuto čak sedam pogodaka.

Plitvica je povela pogotkom Buhina da bi domaćin preokrenuo rezultat te na odmor otišao sa vodstvom od 3:1.

U nastavku Panić povečava rezultat na 4:1 da bi ponovno Buhin postigao pogodak za 4:2.

Slijede dvije odlične neiskorištene prilike Plitvice da bi domaćin minutu prije iz kaznenog udarca postigao pogodak za konačnih 5:2.

SLOGA - PLITVICA/S 3:0

Iako su nogometaši Plitvice iz Selnika gajili nadu da bi mogli uzeti koji bod, u Čakovcu su u utakmici sa Slogom na kraju poraženi sa glatkih 3:0.

Na početku utakmice Plitvica je imala odličnu priliku koju nije realizirala, da bi domaćin poveo u 27. minuti pogotkom Obadića. Četiri minute kasnije Fučko povečava rezultat na 2:0 s kojim se i otišlo na odmor.

U nastavku se igrala otvorena utakmica da bi domaćin u 85. minuti preko Mihalovića postigao pogodak za konačnih 3:0.

GRANIČAR - NOVI MAROF 0:2

Ekipa Novog Marofa ostvarila je potpuno zasluženu pobjedu koja je mogla biti puno veća da domaćin na vratima nije imao raspoloženog Jambresa koji ih je spasio od katastrofe.

Domaćin, koji je bio potpuno indisponiran imao je dvije stative i gol prigodu kada je Čižmešija promašio prazna vrata nakon što je „izvagao“ gostujućeg vratara Kopjara.

Ova dva igrača spomenut ćemo i kod 58.minute kada je Kopjar obranio Čižmešiji kazneni udarac. Kaznenom udarcu prethodilo je igranje rukom jednog gostujućeg igrača u svom kaznenom prostoru.

I gosti su imali kazneni udarac nakon što je Latin bespotrebno u 16-tercu srušio Zeku u situaciji koja nije ništa obećavala.

Sve u svemu zaslužena pobjeda gostiju.

NEDELIŠĆE - JALŽABET 2:2

Jalžabet je otvorenom i taktički odlično postavljenom igrom ostao neporažen u Nedelišću.

Na početku utakmice odličnu priliku za pogodak imao je Hanc koji je izašao sam pred vratara, a on mu krajnim naporom brani jedan neugodan udarac.

U 21. minuti Međumurac bježi gostujućoj obrani i ubacuje pred gol, udarac Egrija brani Detelj, ali odbijenu loptu u mrežu posprema Kosir. Jalžabet se vratio u utakmicu u 33. minuti pogotkom Medveda.

Odmah u nastavku utakmice, već u 48. minuti ponovno Medved postiže pogodak te preokreće rezultat na 1:2.

Slijede obostrane prilike da bi u 88. minuti Dušak u kaznenom prostoru srušio Marčeca i sudac pokazao na bijelu točku. Siguran realizator jedanaesterca bio je Danijel Jagec.

Do kraja se rezultat nije mijenjao te je utakmica završila bez pobjednika.

ZELENGAJ - MLADOST KOMET 0:2

Očekivana pobjeda ipak kvalitetnijeg i boljeg sastava iz Preloga.

U prvome poluvremenu bez nekih prilika da bi u nastavku tek što je ušao u igru Golubić nakon odličnog ubačaja Bukala glavom postigao pogodak.

Tri minute kasnije ponajbolji igrač na terenu Nikola Bukal je direktno iz kornera postigao pogodak za konačnih 0:2.

ZADRUGAR - PUŠĆINE 4:1

Zadrugar je ostvario pobjedu nad Pušćinama te im nanio prvi proljetni poraz.

Domaćin je poveo u 37. minuti pogotkom Balažinca, gosti su se vratili u utakmicu u 51. minuti kada je nakon izigrane akcije Levanić poravnao rezultat na 1:1.

Domaći trener Danijel Kolak odlično je pogodio sa izmjenama uvevši u igru Kolaka i Šegovića koji uz Prloga postižu pogotke za konačnih 4:1.

U ostalim utakmicama, Polet/SMNM je pobjedio Naprijed s 1:0 i Centrometal je bio bolji od Rudara s 3:1.