FOTO Unatoč fantastičnoj podršci i prepunoj Areni Mađari poraženi od Danaca

U punoj Areni Varaždin, pred 5.000 gledatelja utakmicom Danske i Mađarske okončan je prvi dan rukometnog Eura u Varaždinu.

Nekoliko stotina navijača Mađarske reprezentacije stiglo je iz našeg susjedstva u njima nedaleki Varaždin, tako da se već od podneva moglo čuti njihovo navijanje.

Mađari su odlično otvorili meč i držali korak s favoriziranim Dancima sve do poluvremena kada su Danci otišli na + 2.

U nastavku se 'danski stroj' u potpunosti razbudio, a Mađari su polako padali, nije im pomoglo ni isključenje jednog od najboljih svjetskih igrača Mikkel Hansena. Danska je tako do kraja 'razmontirala' Mađarsku i pobjedila s 32-25.

Kod Danske najbolji strijelci bili su Lauge sa sedam i Hansen sa 6 golova, a kod Mađarske Bartok za četiri gola.

Prvenstvo se u Varaždinu nastavlja u ponedjeljak, kada će snage odmjeriti Mađarska i Španjolska te Češka i Danska.

(Foto: Darko Gorenak)