FOTO Španjolska osvojila rekordni treći naslov europskih prvaka do 17 godina

Na stadionu u Varaždinu odigrana je finalna utakmica europske smotre najboljih kadetskih reprezentacija, koja je od 3. do 19. svibnja održana u Hrvatskoj.

Sastale su se nacionalne selekcije Španjolske i Engleske, a poveli su Englezi u 18. minuti, kada je precizan bio Hudson-Odoi.

Španjolci su poravnali dvije minute prije odlaska na odmor, lijepom akcijom koju je završio Morey, a novo je vodstvo Engleskoj (2:1) osigurao Foden udarcem iz daljine u 58. minuti.

U posljednjoj akciji na utakmici, duboko u sudačkoj nadoknadi, Diaz je nakon udarca iz kuta glavom izjednačio na 2:2 te odveo finale do jedanaesteraca.

Za Španjolce su redom pogađali Ruiz, Morey, Gomez i Chust, za Englesku je precizan bio Barlow, no Brewster je pogodio vratnicu, a Latibeaudiere je pucao preko gola.

Španjolska je tako osvojila rekordni treći naslov europskih prvaka za uzrast do 17 godina.

Europsko prvenstvo U-17, finale: Španjolska - Engleska 6:3 (11 m, 2:2)