Fantastičan nastup Lucije Pokos i Kristine Dudek na prvenstvu Balkana

U rumunjskom Pitestiju proteklog je vikenda završilo 75. seniorsko prvenstvo Balkana u atletici. Jedno je to od najdugovječnijih i najvećih regionalnih prvenstava na svijetu, a okuplja najbolje atletičare iz 16 zemalja regije.

Pored balkanskih država uključuje i Gruziju, Izrael, Armeniju a odnedavno i Kosovo.

Na prvenstvu su nastupile dvije članice Slobode i osvojile vrlo visoke plasmane. Tako je Lucija Pokos na 100 metara osvojila treće mjesto i brončanu medalju sa vremenom 11,89.

Dudek Kristina je na 400 metara s 53,59 sekudni osvojila 5. mjesto, postigavši svoj najbolji rezultat u životu, odnosno osobni rekord.

Hrvatska štafeta u kojoj su nastupile obje Slobodašice osvojila je drugo mjesto iza Grčke, a ispred Turske postave.

Lucija Pokos nastupila je drugog dana na 200 metara i osvojila izvanredno 2. mjesto i srebrnu medalju ispred grčke atletičarke koja je bila brža samo 3 stotinke. K tome Lucija je imala i jači vjetar u prsa od pobjednice koja je nastupila u drugoj skupini.