Vijesti / Sport

ATLETIKA Ženske snage Slobode četvrte na Atletskom kupu Hrvatske

Atletski kup Hrvatske za juniore i juniorke donio je odlično 4. mjesto varaždinskim atletičarkama.

Najprije valja istaknuti Petru Špicar s 11,47 metara u troskoku i Paulu Šimunčić s 11:41,81 na 3000 metara sa zaprekama koje su popravile varaždinske juniorske, a ujedno i seniorske rekorde.

Petra je popravila osobni rekord za više od pola metra što pokazuje da je marljivo trenirala cijelu zimu. Isto vrijedi i za Paulu koja je usprkos padu na jednoj zapreki uspjela istrčati tako dobar rezultat. U ukupnom su plasmanu obje zauzele drugo mjesto.

Najviše bodova za klub osvojila je svestrana bacačica Ana Majdak, koja je uz svojoj glavnoj disciplini koplju zauzela 3. mjesto, u disku je bila peta, u kladivu sedma i u kugli deveta.

Orhidea Leščak bila je druga na 100 metara prepone s 15,24 sekundi i deseta na 100 metara s 13.12 sekundi, dok je Ena Krebelj bila treća na 100 metara s 12,52 sekundi i četvrta na 200 metara s osobnim rekordom 25,33 sekundi.

Treba istaknuti još kadetkinje Simonu Jambrošić na 800 metara s 2:23,90 i Rahelu Leščak na 400 metara s 1:01,12 koje su osobnim rekordima za klub osvojile svaka po dva boda.

Na kraju natjecanja iznenadila je i štafeta juniorki Slobode na 4×100m u sastavu (R. Leščak, E. Krebelj, P. Špicar, O. Leščak) koja je zbog odličnih izmjena iznenadila konkurenciju i s vremenom 50,40 sekundi neočekivano osvojila visoko 2. mjesto.

Najbolji kod varaždinskih juniora bio je očekivano David Šalamon koji je s 2. mjestom na 400 metara i rezultatom 48,16 sekundi potvrdio normu za juniorsko prvenstvo Europe. Na 200 metara je postavio novi osobni rekord 22,18 sekundi te također zauzeo 2. mjesto.

Bodove za klub osvojili su još sprinteri na 100 metara Matija Žnidarić 11,47 sekundi, 9. mjesto i Matija Dvorski 11,62 sekundi 12. mjesto. Tako su raspoložene juniorke ukupno bile četvrte, juniori u skromnom sastavu 14., dok su se sveukupno (juniorke i juniori zajedno) plasirali na solidno 6. mjesto.