Vijesti / Sport

1. HRL Dabrovi otvorili prvenstvo pobjedom u gostima protiv Metalca

U prvom kolu 1. HRL, GRK Varaždin 1930 upisao je prvu pobjedu. U gostima su nadigrali zagrebački Metalac rezultatom 21:24 (8:11).

U prvom su poluvremenu varaždinski rukometaši uspostavili svoju igru i uspjeli do odmora osigurati tri pogotka prednosti (8:11). U drugo poluvrijeme ušli su pomalo uspavano te je Metalac uspio brzo poravnati rezultat, ali nakon buđenja Čagaljeva je momčad uspjela okrenuti 'vodu na svoj mlin' te utakmicu, kao i poluvrijeme, završiti s tri pogotka prednosti 21:24.

Za GRK Varaždin, Vidaček i Vrdoljak zabili su 5 golova, Špruk, Zobec i Levak 3, Glavaš i Stojanović 2 te Hutinec jedan gol. Vratar Črnila skupio je 13 obrana (2 sedmerca).

U sljedećem kolu varaždinski rukometaši ugostit će riječki Zamet. Utakmica je na rasporedu u nedjelju, 30. rujna.