Vijesti / Školski kutak

NATJECANJE Toplički šahisti drugi na Međužupanijskom ekipnom prvenstvu

Poluzavršnica školskog državnog prvenstva regije sjever u šahu 20180227103751341577

U Gradskoj sportskoj dvorani Varaždin 27.veljače je održano Međužupanijsko ekipno školsko prvenstvo u šahu, odnosno poluzavršno natjecanje školskog državnog prvenstva regije sjever. Toplička se škola natjecala u konkurenciji dječaka u sastavu: Hrvoje Hostnjak (8.a), Filip Križanić (8.a), Petar Križanić (4.b), Petar Kanešić (4.b)  i Luka Lončarić (3.a).

U konkurenciji 3 ekipe (predstavnici Virovitičko-podravske županije nisu došli zbog lošeg vremena) naši šahisti osvojili su 2. mjesto. U 1. kolu pobijedili su ekipu OŠ Čakovec rezultatom 3:1, a u 3. kolu izgubili su od jake ekipe iz Koprivnice rezultatom 3,5:0,5.

Kod djevojčica je 1. mjesto i plasman na završnicu državnog prvenstva osvojila ekipa PŠ Druškovec.