Nagrada za izvrsnost: Nagrađeno devet učenika iz Prve gimnazije Varaždin

Dodjela nagrada za izvrsnost Rotary Club Varaždin za 2017. godinu održana je danas, 21. svibnja, u 19 sati u Velikoj dvorani Županijske palače.

Nagradu je danas primilo čak devet učenika Prve gimnazije Varaždin.

Iz Prve gimnazije Varaždin nagrađeno je čak 9 učenika.

Ove godine su organizatori zbog velikog broja prijava morali podići kriterije.

Na srednjoškolskoj razini nagrađeni su samo oni učenici koji su državni prvaci ili su na međunarodnom natjecanju osvojili barem 2. mjesto.

Na diplomskoj i poslijediplomskoj razini organizatori su se vodilili kriterijem korisnosti istraživanja za društvo.

Dobitnici nagrada:

Božović Aleksandra Saša iz Prve gimnazije Varaždin osvojila je prva mjesta na Županijskim natjecanjima iz fizike, kemije, matematike A, logike A, državna natjecanja i prve nagrade iz fizike, matematike A, kemije, logike A, brončanu medalju na Srednjoeuropskoj matematičkoj olimpijadi u Litvi, dvije godine za redom najčitateljica srednjih škola Varaždinske županije.

Kolmanić Ida iz Prve gimnazije Varaždin osvojila je prvo mjesto na župnijskom natjecanju iz informatike, fizike i matematike A te prva mjesta i sudjelovanje na državnim natjecanjima iz informatike, matematike A, fizike, sudjelovanje na natjecanju Klokan bez granica i plasman među 10 posto najboljih.

Križanić Andrea iz Prve gimnazija Varaždin osvojila je prvo mjesto na županijskim natjecanjima iz matematike A i kemije, sudjelovanje i visoka mjesta na državnim natjecanjim iz matematike A i kemije, brončana medalja na Međunarodnoj.

Sever Vida iz Prve gimnazije Varaždin osvojila je prvo mjesto na županijskom natjecanju iz hrvatskog jezikka, na LIDRANU, na nacionalnom natječaju Po(e)zitiva, prva nagrada na Natječaju za učenike osnovnih i srednjih škola Goranovo proljeće, sudjelovanje na Novigradskom proljeću, sudjelovanje na tribini Knjiga, komp, mob u Gradskoj.

Srpak Marko iz Prve gimnazije Varaždin osvojio je prvo mjesto na županijskom natjecanju iz informatike, dvostruki je državni prvak iz fizike, osvojio je visoka mjesta i nagrade na državnim natjecanjima iz informatike, fizike, matematike A. Sudjelovao je na Hrvatskoj informatičkoj olimpijadi, osvojio je srebrnu medalju na Europskoj znanstvenoj olimpijadi u Sloveniji, sudjelovao je na finalnom natjecanju American Computer Science Leaugue u SAD-u i prvo mjesto u pojedinačnoj konkurenciji.

Vrček Janko iz Prve gimanzije Varaždin dvostruki je županijski prvak iz fizike i osovojio je visoka mjeta na županisjkim natjecanjima iz matematike A, biologije i kemije, treće mjesto i druga nagrada na državnom natjecanju iz fizike i srebrnu medalju na Eurospkoj znanstvenoj olimpijadi u Sloveniji.

Lukić Edita iz Prve gimnazije Varaždin osvojila je drugo mjesto na županijskom natjecanju iz kemije i državna je prvakinja iz kemije.

Rebeka Petković

Pongračić Matija iz Glazbene škole Varaždin i Prve gimnazije Varaždin pobjednik je i laureat brojnih državnih i međunarodnih natjecanja iz područja solfeggia i teorije glazbe. U 2017. godini Matija je osvojio 7 prvih nagrada na međunarodnom natjecanju, a na svakom od tih natjecnaja osvojio je maksimalno 100 bodova te proglašen laureatom natjecanja.